تبلیغات
یا امام زمان (عج)

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

یا زهرا (س).یا شهید گمنام


یا امام زمان (عج)
1170 سال است که مهدی (عج) به دنبال 313 مرد است و چقدر مرد شدن زمان می برد!
نویسندگان
نظر سنجی
آهای کسی که اسم خودت رو گذاشتی مسلمون چقدر حاضری برای تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) صلوات بفرستی ایا اصلا حاضری؟
تگ
تگ
:. كابینه شیطان .:
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
 
شیطان هم مانند شهروندان كشورها رئیس جمهور، دولت و كابینه اى دارد. و كابینه او مركب از بیست نفر است . كارهاى خود را با كمك آنها انجام مى دهد. براى هر كارى وزیرى تعیین كرده ، به انحراف كشیدن مردم را به آن كابینه سپرده است . افراد كابینه اش از فرزندان خود او هستند. در هر صبح و شام تخت خود را مى گذارد و بر آن مى نشیند، افراد كابینه دورش جمع مى شوند، او هم دستورهاى لازم را به آنها مى دهد، هر كس در پى ماءموریت خود مى رود. اسامى كابینه او از این قرار است :
1. ولها یا ولهان ؛
او ماءمور طهارت و نماز و عبادت است . او انسان را در طهارت و نماز وسوسه مى كند و به شك مى اندازد كه این نماز باطل است ؛ نماز دیگرى شروع كن ؛ وضوى تو ناقص بود؛ دو مرتبه تجدید كن . گاهى در سجده در بدن انسان چیزى مى دمد، به طورى كه انسان خیال مى كند وضوى او باطل شد و مجبور شد دو مرتبه وضو بگیرد.(247)
2. هفاف ؛
ماءموریت دارد كه در بیابانها و صحراها انسان را اذیت كند و براى ترسانیدن او را به وهم و خیال اندازد یا به شكل حیوانات گوناگون به نظر انسان درآید.
3. زلنبور (یاركتبور)؛
كه آن موكل بازارى ها است . لغویات و دروغ ، قسم دروغ و مدح كردن متاع را نزد آنها زینت مى دهد. آنها هم براى این كه جنس خود را به فروش ‍ رسانند آن اعمال را انجام مى دهند.(248)
4. ثبر؛
در وقتى كه مصیبتى به انسان وارد مى شود، صورت خراشیدن ، سیلى به خود زدن ، یقه و لباس پاره كردن را براى انسان پسندیده جلوه مى دهد.(249)
5. ابیض ؛
انبیا را وسوسه مى كند - یا ماءمور به خشم در آوردن انسان است و غضب را پیش او موجه جلوه مى دهد و به وسیله آن خونها ریخته مى شود.
6. اعور؛
كارش تحریك شهوات در مردان و زنها است و آنها را به حركت مى آورد! و انسان را وادار به زنا مى كند.
از زنا افتد و با اندر جهات
ابر ناید از پى منع زكوت
اعور، همان شیطانى است كه بر صیصاى عابد را وسوسه كرد تا با دخترى زنا كند و بعد او را به قتل رساند. (داستانش خواهد آمد.) روزى اعور پیش ‍ هود پیغمبر رفت ، آن حضرت ضربه اى به چشم او زد، كج شد.(250)
7. داسم ؛
همواره مراقب خانه ها است . وقتى انسان داخل خانه شد و سلام نكرد و نام خدا را بر زبان نیاورد، با او داخل خانه مى شود و آن قدر وسوسه مى كند تا شر و فتنه ایجاد نماید و اهل خانه را به جان هم اندازد. اگر انسان سر سفره غذا نشست و ((بسم الله )) نگفت با او غذا مى خورد. هرگاه انسان داخل خانه شد و سلام نكرد و ناراحتى پیدا شد باید بگوید (داسم ، داسم ، اعوذ بالله منه ).(251)
8. مطرش یا مشوط و سا وشوط؛
كار او پراكندن اخبار دروغ یا دروغ هایى است كه خود جعل كرده ؛ در حالى كه حقیقت ندارند.(252)
9 . قنذر؛
او نظارت بر زندگى افراد مى كند. هر كس چهل روز در خانه خود طنبور داشته باشد؛ غیرت را از او بر مى دارد، به طورى كه انسان در برابر ناموس ‍ خود بى تفاوت مى شود.(253)
10. دهار؛
ماءموریت او آزار مؤمنان در خواب است . به طورى كه انسان خواب هاى وحشت ناك مى بیند، یا در خواب به شكل زنان نامحرم در مى آید و انسان را وسوسه مى كند تا او را محتلم كند.(254)
11. اقبض ؛
وظیفه او تخم گذارى است . روزى سى عدد تخم مى گذارد. ده عدد در مشرق و ده عدد در مغرب و ده عدد زمین ، از هر تخمى عده اى از شیاطین و عفریت ها و غول ها و جن بیرون مى آیند كه تمام آنها دشمن انسان اند.(255)
12. تمریح ؛
امام صادق علیه السلام فرمودند: براى ابلیس - در گمراه ساختن افراد - كمك كننده اى به نام ((تمریح )) وى در آغاز شب بین مغرب و مشرق به وسوسه كردن ، وقت مردم را پر مى كند.(256)
13. قزح ؛
ابن كوا از امیرالمؤمنین علیه السلام از قوس و قزح پرسید، حضرت فرمود: قوس قزح مگو؟! زیرا نام شیطان ((قزح )) است بلكه بگو ((قوس اله و قوس ‍ الرحمن )).
14. زوال ؛
مرحوم كلینى از عطیة بن المعزام روایت كرده كه وى گفت : در خدمت حضرت صادق علیه السلام بودم و از مردانى كه داراى مرض ((ابنه )) بوده و هستند یاد كردم . حضرت فرمود: ((زوال )) پسر ابلیس با آنها مشاركت مى كند ایشان مبتلا به آن مرض مى شوند.
15. لاقیس ؛
او یكى از دختران شیطان و كارش وادار كردن زنان به مساحقه . و هم جنس ‍ بازى زنان است او مساحقه را به زنان قوم لوط یاد داد. یعقوب بن جعفر مى گوید: مردى از حضرت صادق علیه السلام از مساحقه بازى زن با زن دیگر- پرسید: حضرت در حالیكه تكیه كرده بود نشست و فرمود: زن زیر و زن رو - هر دو ملعون اند. پس از آن فرمود: خدا بكشد ((لاقیس )) دختر ابلیس را كه چه عمل زشتى را براى زنها آورد. آن مرد گفت : این كار اهل عراق است ؟ حضرت فرمود سوگند به خدا كه این عمل در زمان رسول خدا صلى الله علیه و آله بود، قبل از آن كه در عراق باشد.(257)
16. متكون ؛
شكل خود را تغییر مى دهد و خود را به صورت بزرگ و كوچك در مى آورد و مردم را گول مى زند و این وسیله آنان را وادار به گناه مى كند.(258)
17. مذهب ؛
خود را به صورت هاى مختلف در مى آورد، مگر به صورت پیغمبر و یا وصى او. مردم را با هر وسیله كه بتواند گمراه مى كند.(259)
18. خنزب ؛
بین نمازگذار نمازش حایل مى شود؛ یعنى توجه قلب را از وى برطرف مى كند. در خبر است كه : عثمان بن ابى العاص بن بشر در خدمت حضرت رسول صلى الله علیه و آله عرض كرد: شیطان بین نماز و قرائت من حایل مى شود - یعنى حضور قلب را از من مى گیرد - حضرت جواب داد: نامش ‍ شیطان ((خنزب )) است . پس هر زما از او ترسیدى به خدا پناه ببر.(260)
19. مقلاص ؛
موكل قمار است . قمار بازها همه به دستور او رفتار مى كنند. به وسیله قمار و برد و باخت اختلاف و دشمنى در میان آنان به وجود مى آورد.(261)
20. طرطبه ؛
یكى از دختران آن ملعون مى باشد. كار او وادار كردن زنان به زنا است و هم جنس بازى را هم به آنان تلقین مى كند.(262)
با توجه به مطالب فوق به دست مى آید كه ابلیس به صورت یك فرمانده ویران گر كه نقش فرماندهى را به عهده دارد فرمان مى دهد و بچه هایش در اجراى دستورات او مى كوشند و با تلاش ها و تغییر شكل هاى مختلف ، جوامع انسانى را به بدبختى مى كشانند.(263)طبقه بندی: شیطان،
[ دوشنبه 28 شهریور 1390 ] [ 10:17 ب.ظ ] [ سرباز گمنام ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


ارائه مطالب مذهبی در مورد امام زمان شهدا اسلام ایت الله بهجت (ره) اس ام اس مذهبی علمای دینی اهل بیت (ع) شیعه دل نوشته ولایت و امامت احادیث آموزش مداحی و کتاب دینی شیطان

آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تگ